Kurumsal

Genel Bakış

"MNG Şirketler Topluluğu" faaliyetlerine Günal İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş. ve MAPA İnşaat ve Ticaret A.Ş. şirketleriyle başlamıştır. Her iki firma da dünya standartlarında inşaat hizmetleri sağlayan firmalar olup bina ve altyapı taahhüt işleri konularında uzmanlaşmışlardır.

MNG Topluluğu Şirketleri, otel yatırımları ve yönetimi, enerji üretimi ve pazarlaması, yurt içi ve yurt dışı hava taşımacılığı, yurt içi kargo taşımacılığı, finans ve medya da dahil olmak üzere faaliyetlerini geniş bir yelpazede genişletmiş ve çeşitlendirmiştir.

MNG Şirketler Topluluğu`nun toplam özkaynakları 900 milyon ABD Doları`nı aşmıştır. Yüklenici firmaları tarafından tamamlanan işlerin toplam değeri 5,55 milyar ABD Doları`nı aşmış ve 2013  yılı itibarı ile devam etmekte olan işlerin değeri ise 4,90 milyar ABD Doları`na yaklaşmıştır.

MNG Şirketler Topluluğu`na bağlı yüklenici firmalar her türlü bina ve gökdelenler, alışveriş ve ticaret merkezleri, oteller, tatil köyleri, sanayi tesisleri, baraj, hidroelektrik santralları ve sulama tesisleri, tüneller, otoyollar ve karayolları, betonarme silolar, atıksu ve içmesuyu arıtma tesisleri, hafriyat işleri, zemin stabilizasyonu ve temel kazık işleri de dahil olmak üzere üstyapı ve altyapı projelerini başarı ile tamamlamışlardır. MNG Şirketler Topluluğu aynı zamanda jeoteknik ve temel kazık işleri, mekanik - elektrik - sıhhi tesisat kurulumları ve mimari tasarım hizmetleri alanlarında da uzman yüklenici firmaları da topluluk bünyesinde barındırmaktadır.

MNG Şirketler Topluluğu nehir tipi hidroelektrik santral yatırımları ile yenilenebilir enerji sektöründe faaliyetlerine devam etmektedir. Toplam 164 MW kurulu gücü ve 950 Gwh yıllık elektrik üretimi olan 10 adet hidroelektrik santralın 6 adeti tamamlanarak işletmeye alınmış olup, 4 adet santralın yapımı sürdürülmektedir.

MNG Şirketler Topluluğu kargo taşımacılığı sektöründe büyümeyi sürdürmektedir. Mülkiyeti MNG Şirketler Topluluğu’na ait olan MNG Havayolları AŞ, Türkiye’nin en büyük hava kargo kapasitesine sahiptir. Firmanın bünyesinde 10 kargo uçağı bulunmaktadır. MNG Kargo A.Ş. 740`tan fazla şubesi, 7000`den fazla personeli ve 2000 aracı ile Türkiye çapında kargo taşımacılığı hizmeti vermektedir.

MNG Şirketler Topluluğu, "World of Wonders (WOW)" markası altında, Antalya, Bodrum ve İstanbul’da toplam 8500 yatak kapasitesi bulunan ve mülkiyetleri topluluğa ait olan Türkiye çapındaki turizm ve iş amaçlı otelleri ile turizm sektöründe de öncü faaliyetlerini sürdürmektedir.

MNG Şirketler Topluluğu finans ve medya sektörlerinde MNG Faktoring ve Ulusal yayın kanalı TV8 ile faaliyetini sürdürmektedir.

 

 

 


MNG GROUP OF COMPANIES 2012 Copyright, All Right Reserved